Aktualności

„Spółdzielnia Pomysłów” – rusza VI edycja konkursu dla społeczników
2 czerwca 2017

Już po raz szósty Banki Spółdzielcze Spółdzielczej Grupy Bankowej zapraszają wszystkich społeczników i osoby, które czują potrzebę zintegrowania się z sąsiadami, do wzięcia udziału w konkursie na inicjatywy lokalne.

W poniedziałek, 5 czerwca rusza VI edycja konkursu „Spółdzielnia Pomysłów”, w którym mogą wziąć udział zarówno fundacje czy stowarzyszenia, ale i osoby prywatne. Uczestnicy Konkursu mogą wygrać do 10 000 zł brutto na realizację zgłoszonego projektu. Wystarczy mieć pomysł na zmiany w swojej okolicy, na aktywizację sąsiadów i wspólne działania.

Na stronie spolecznik20.pl w zakładce Spółdzielnia Pomysłów już wkrótce pojawią się szczegóły dotyczące terminów konkursowych.

Zasady konkursu wyglądają następująco:

  1. Należy zarejestrować się na stronie spolecznik20.pl
  2. W zakładce Spółdzielnia Pomysłów dodać swój pomysł (do 26 czerwca br.) na realizację inicjatywy lokalnej  wypełniając pola w formularzu.
  3. Zebrać jak największą liczbę głosów na zgłoszony projekt i znaleźć się w finale. Do finału trafia 30 projektów, które otrzymają największą liczbę głosów (10 w kategorii „miasta na prawach powiatu” i 20 w kategorii „pozostałe gminy”)
  4. Finałowe projekty trafiają pod obrady jury, po których wybrane zostają 3 projekty, które otrzymują środki na realizację w wysokości do 10 000 brutto.

Grupa zaangażowanych osób, dysponując takimi środkami jest w stanie zrealizować naprawdę ciekawe projekty. Udowodnili to laureaci poprzednich edycji, którzy organizowali warsztaty pieczenia chleba, sadzili tulipany na wspólnym skwerze, utworzyli świetlicę, bibliotekę czy miejsca spotkań na świeżym powietrzu, a nawet budowali dom! Wierzymy, że konkurs będzie motywacją dla osób, którzy czują potrzebę zrobienia czegoś dobrego dla innych, a do tej pory być może brakowało im inspiracji, miejsca, gdzie mogą znaleźć społecznikowskie porady czy dofinansowania swojego projektu.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Konkursu: http://www.spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow a także profilu Społecznik 2.0 na portalu społecznościowym www.facebook.com/spolecznik20 gdzie pojawiać się będą wszystkie aktualne informacje.