Aktualności

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
5 grudnia 2017

Dnia 28 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Sławnie miało miejsce spotkanie przedstawicieli firm, instytucji i przedsiębiorstw, podsumowujące Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, podczas których wręczono certyfikaty za zaangażowanie w przedsiębiorczą edukację młodzieży.

W dniach 13-19 listopada 2017 roku został zorganizowany w Polsce X jubileuszowy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, do którego przystąpił także Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości szkoła zaprosiła przedsiębiorców i instytucje do udziału w programie Otwarta firma – Biznes przy tablicy.

Dla firm była to okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym.  W ramach realizacji projektu uczniowie mieli możliwość odwiedzić poszczególne przedsiębiorstwa. Firmy i instytucje stwarzają uczniom niepowtarzalną okazję do poznania rzeczywistych warunków pracy i bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami biznesu. Takie doświadczenie pozwala uczniom podejmować bardziej przemyślane decyzje związane z planowaniem kariery w oparciu o rzetelne informacje uzyskane od praktyków. Taką możliwość stworzył między innymi również Bank Spółdzielczy w Sławnie