Aktualności

„Tajemnica Miasteczka”
4 maja 2023

„Tajemnica Miasteczka” to gra, w której uczestnicy w praktyce poznają wartości, na których zbudowana jest bankowość spółdzielcza. Wzajemność, relacje, dbanie o siebie nawzajem, wzajemna pomoc, to postawy, które warto pielęgnować i propagować od najmłodszych lat.

Aby jak najbardziej zachęcić i zainteresować młodzież tym tematem, przygotowaliśmy grę internetową „Tajemnica Miasteczka”. Wraz z rodzeństwem – Bernardem i Rozalią – uczestnicy będą poznawać Miasteczko i odkrywać jego tajemnicę. Zadania, które stawiamy przed graczami w prosty sposób nawiązują do naszych wartości i pokazują dlaczego pomagając sobie wzajemnie, dbając o wspólną przestrzeń i podtrzymując dobre relacje wszyscy zyskujemy. Oczywiście w Miasteczku jest Bank Spółdzielczy SGB, który będzie ważnym miejscem w grze…

Serdecznie zapraszamy do odkrywania Miasteczka wraz z bohaterami na stronie www.sgbtajemnicamiasteczka.pl.

Na stronę gry może wejść każdy, nie wymaga to logowania.

Od 24 kwietnia pojawił się pierwszy rozdział i pierwsze przygody. Kolejne rozdziały pojawią się 15 maja oraz 5 czerwca – czyli wszystko się rozegra do końca roku szkolnego.

Gra Tajemnica Miasteczka ma 3 rozdziały. Wszystkie są o wzajemności, ale każdy ma trochę inne hasła przewodnie: „pomaganie”, „wspólnota i wspólne dobro”, „troska i wdzięczność”. W każdym rozdziale misja jest zgodna z hasłem przewodnim.

Będą się pojawiać:

I rozdział – 24 kwietnia 

II rozdział – 15 maja

III rozdział – 5 czerwca

Najlepiej będą się bawić grając w Tajemnicę Miasteczka dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Młodsze mogą potrzebować wsparcia, ale rozdziały są krótkie, więc wspólna gra nie powinna zająć dużo czasu.

 

 

Od 8 maja zapraszamy również uczniów za pośrednictwem Szkół Podstawowych do konkursu plastycznego, którego celem jest stworzenie postaci, bohatera gry „Tajemnica Miasteczka”, pokazującej jak funkcjonują Banki Spółdzielcze. Postać zostanie wykorzystana w dalszych etapach gry. Więcej informacji w Regulaminie konkursu plastycznego „Tajemniczy Bohater Miasteczka”.

Pliki do pobrania