Aktualności

KARTA BIBLIOTECZNA
10 stycznia 2020

„Mając na uwadze podniesienie komfortu korzystania ze zbiorów bibliotecznych, Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie postanowiła wyposażyć swoich czytelników w Plastikowe Karty Biblioteczne. W realizację projektu zaangażował się Bank Spółdzielczy w Sławnie, który wsparł finansowo jego realizację.

Dzięki nowej Karcie Bibliotecznej każdy czytelnik otrzymuje swoje konto on-line. To dzięki niemu można wyszukać interesujące książki i sprawdzić, czy są dostępne, czy może wypożyczone. Szczegółowe informacje czytelnik uzyskuje po zarejestrowaniu się na swoje konto on-line i po każdym zalogowaniu się na nie. Tam, przechodząc odpowiednio kolejne zakładki można, m.in. sprawdzić aktualny stan swojego konta, historię wypożyczeń, datę zwrotu, przedłużyć dwukrotnie każdą wypożyczoną książkę (jeżeli nie minął jej termin zwrotu), czy edytować dane (adres, nr telef., e-mail). Ale to nie koniec udogodnień. Na swoim internetowym koncie czytelnik może zamówić książkę i po zaakceptowaniu zamówienia przez bibliotekarza, odebrać ją w ciągu czterech dni w budynku biblioteki – o czym zostanie poinformowany drogą mailową. Jedynym warunkiem jest podanie swojego adresu e-mail bibliotekarzowi, który dokonuje zapisu czytelnika w systemie bibliotecznym MAK+.

Mamy nadzieję, że czytelnicy będą korzystać z innowacji i bardzo szybko je docenią, ponieważ Dyrektor i Pracownicy MBP w Sławnie wprowadzają je przede wszystkim z myślą o swoich czytelnikach.

Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć Zarządowi Banku Spółdzielczego w Sławnie, którego gotowość niesienia bezinteresownej pomocy w dbałości o kulturę zasługuje na najwyższe uznanie.”

                    DYREKTOR

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławnie

                   Hanna Dobak